Zostań wiślakiem

Trenerzy

Tomasz Winiarski - były pięściarz Wisły, wicemistrz Polski z 1986 roku; obecnie trener-koordynator bokserów Wisły, członek zarządu sekcji bokserskiej TS Wisła. Tomasz Winiarski jest Koordynatorem Kadry Wojewódzkiej MZB oraz Przewodniczącym Rady Trenerów MZB. W jubileuszowym roku 2006 odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. W 2009 roku uznany najlepszym trenerem Turnieju o Złotą Rękawicę Wisły. Wśród jego wychowanków są m.in. Andrzej Wawrzyk, Zuzanna Kaczmarczyk, Sabina Kucharska, Rafał Pląder, Szymon Domoń, Mateusz Rzadkosz, Gabriel Skrabalak, Adrian Ozymko, Konrad Drozd.

Tomasz Winiarski

 

Piotr Snopkowski - (ur. 28 października 1976 r.) kierownik sekcji bokserskiej TS Wisła (2012). Sekretarz Małopolskiego Związku Bokserskiego. Absolwent  Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie o profilu trener sportów walki, aktualnie kontynuuje studia doktoranckie na w/w uczelni.

  • Instruktor boksu.
  • Instruktor muay thai.
  • Dwukrotny zdobywca Pucharu Polski w kick-boxingu.
  • Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w kick-boxingu.
  • Mistrz Małopolski w boksie.

 

 

Jacek Handzlik (ur. 16 marca 1963 w Bielsku-Białej) - bokser a następnie trener zawodników sekcji bokserskiej TS Wisła. Członek Komisji Rewizyjnej Małopolskiego Związku Bokserskiego. W 1979 roku, po Ogólnopolskiej Spartakiadzie, którą zakończył na 4/5 miejscu, został zauważony przez ówczesnego szkoleniowca Wiślaków, Teofila Kowalskiego. W 1981 roku, jeszcze jako junior, zwyciężył w Mistrzostwach Polski Gwardyjskiego Pionu Sportowego oraz zdobył Złotą Rękawicę Wisły (w tym okresie w turnieju startować mogli wyłącznie juniorzy). W 1985 roku przeniósł się na rok do Hutnika, gdzie właśnie reaktywowano sekcję bokserską. Po powrocie, ściągnięty przez trenera Dragana, spędził przy Reymonta dwa lata. W 1987 zasilił szeregi katowickiego Kleofasa. W barwach nowego klubu wygrał m.in. Międzynarodowy Turniej im. Feliksa Stamma w Warszawie w 1989 roku. Kilka miesięcy później zdecydował się zakończyć karierę pięściarską. W 1995 roku wrócił do Wisły jako trener, by współpracować z Teofilem Kowalskim i Tomaszem Winiarskim. Jego wychowanką była m.in. Patrycja Nalepa.

Jacek Handzlik

Wiesław Dudzik, były pięściarz Wisły, trener II klasy, inicjator powstania grupy "VIP"; w sekcji bokserskiej TS Wisła Kraków. Grupa ćwicząca boks, którą trenuje i prowadzi Wiesław Dudzik wspiera finansowo sekcję bokserską TS Wisła. Między innymi dzięki tym środkom finansowym w sekcji bokserskiej możemy szkolić młodzież, która uzyskuje coraz lepsze wyniki sportowe, zdobywając tytuły Mistrzów Okręgu, medale na mistrzostwach Polski oraz zwycięstwa w turniejach w kraju i za granicą.

Marian Czech - były zawodnik sekcji bokserskiej TS Wisła, trener młodzieży w szkółce bokserskiej (dla rejonu Ruczaj Zaborze) otwartej we współpracy z TS Wisła w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Strąkowej w Krakowie. W tym roku( 2013r.) podopieczni trenera Mariana Czecha na Mistrzostwach Okręgu Małopolski zdobyli dwa medale (Jan Zapiór - Zloty Medal, Bożydar Herc - Srebrny Medal)

Teofil Kowalski, legendarny zawodnik i trener boksu w TS Wisła, urodził się 20 grudnia 1935 w Przemyślu, gdzie w miejscowej Polonii rozpoczynał piękną sportową karierę. Wtedy to Major Marian Słabicki z Armii gen. Andersa ogłosił nabór czternastolatków do sekcji bokserskiej. Z 350 chętnych chłopców po miesiącu zostało zaledwie 25. Wówczas Teofil przyznał się trenerowi, że miał 11, a nie wymagane 14 lat. Jego drugim klubem była lokalna Gwardia Przemyśl, zaś kolejnymi ze względu na podjęcie studiów prawniczych w Krakowie (1953r.) - TS Wisła Kraków.Teofil Kowalski jest dwukrotnym mistrzem Polski (1958 i 1961) w wadze koguciej. Pięć razy wystąpił w reprezentacji Polski (trzy zwycięstwa, dwie porażki). Łącznie stoczył 412 walk, z czego 359 wygrał, w tym 120 przed czasem. Najczęściej nokautował przeciwników ciosami w splot słoneczny.Po zakończeniu kariery bokserskiej w 1968 roku, pozostał w TS Wisła Kraków jako trener i wychowawca młodych pięściarzy, pierwszej druzyny pięściarzy. Teofil Kowalski jest pomysłodawcą i twórcą Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o "Złotą Rękawicę Wisły". W tym roku(2013r.) obchodzi 60-lecie członkowstwa w TS Wisła, w dalszym ciągu pomaga trenerowi Tomaszowi Winiarskiemu w szkoleniu młodzieży. 

Teofil Kowalski