Zostań wiślakiem

18 kwietnia 2015

Dawid Suchecki ze srebrem!

Dawid Suchecki zdobył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów. Wychowanek Wisły w finałowej walce przegrał z Krystianem Romelem z WKS-u Sokół Piła.

Suchecki mistrzostwa w Wałczu rozpoczął od walki z Emilem Adamcem. Podopieczny trenera Tomasza Winiarskiego nie dał najmniejszych szans bokserowi klubu RMG Boks Ożarów i walkę zakończył efektownym TKO. Nokaut był tym bardziej widowiskowy, że miał miejsce już w pierwszej rundzie walki!

Po tej walce Wiślakowi przyszło skrzyżować rękawice z Patrykiem Urbańskim z Gwardii Wrocław. Podobnie jak w pierwszej walce tak i tutaj Dawid był bezkonkurencyjny.

Wygrana Sucheckiego z Urbańskim sprawiła, że Wiślak mógł realnie myśleć o medalach. Zawodnik Sekcji Bokserskiej TS Wisła w pojedynku półfinałowym rywalizował z Przemysławem Olejem z JKB Jawor Team Jaworzno. Suchecki wygrał jednogłośnie na punkty i tym samym awansował do wielkiego finału w kategorii 64 kilogramów.

W finale zawodnik z Krakowa stanął na przeciwko zawodnika Sokoła Piła - Krystiana Romela. Niestety pierwsza przegrana w turnieju oznacząć musiała srebro naszego pięściarza. Porażka boli tym bardziej, że Dawid w rywalizacji tej nie był dużo gorszy...

Bardzo cieszy dobra postawa naszego młodego pięściarza. Wielkie gratulacje należą się także trenerom: Piotrowi Snopkowskiemu i Tomaszowi Winiarskiemu. Bez połączenie talentu Dawida, pracy na treningach z naszymi trenerami nie byłoby tak wielkiego sukcesu!

Krzysztof KOWALSKI