Zostań wiślakiem

13 października 2014

Brąz Rzadkosza

Mateusz Rzadkosz brązowym medalistą młodzieżowych mistrzostw Polski rozgrywanych w Sokółce. Wiślak w boju o finał przegrał z Kamilem Bednarkiem. Jest to kolejny medal do kolekcji 21-letniego boksera.

W pierwszej ze swoich walk na mistrzostwach w Sokółce Mateusz nie dał szans Bartoszowi Szczotce. Wiślak pokonał boksera UMKS Victoria Ostrołeka jednogłośnie 3:0 na punkty.

Ćwierćfinały znów przyniosły zwycięstwo Wiślaka. Tym razem Rzadkosz był o wiele lepszy od Piotra Miakienki z Energetyka Lubin. Tę walkę, podobnie jak poprzednią wygrał jednogłośnie.

Schody i porażka przyszła dopiero w półfinale. Tam podopieczni trenera Tomasza Winiarskiego dał się pokonać Kamilowi Bednarkowi z DKB Dzierżoniów. Zawodnik z Dzierżoniowa po bardzo wyrównanej pierwszej rundzie w kolejnych odsłonach zapewnił sobie jednogłośną wiktorię. Zwycięstwo w tej walce oponenta Rzadkosza była największą niespodzianką pierwszej serii półfinałów XXII MMP w Sokółce.

Brązowy medal Mateusza Rzadkosza to jednak i tak wielki sukces. Wielkie brawa należą się naszemu sztabowi trenerskiemu na czele z trenerem Tomaszem Winiarskim. Miejmy nadzieję, że Wiślak w kolejnych walkach podobnie jak na tych mistrzostwach pokazywać będzie boks na najwyższym poziomie. A co za tym idzie będziemy cieszyć się z jego sukcesów.


Autor: Krzysztof KOWALSKI