Zostań wiślakiem

20 maja 2014

Brązowe medale juniorów w Nowej Dębie

Dwa brązowe medale zdobyli pięściarze Wisły podczas mistrzostw Polski juniorów, które odbyły się w Nowej Dębie. Uczynili to Rafał Pląder (kat. do 60 kg) oraz Dawid Suchecki (kat. do 64 kg).

Sekcja Bokserska TS Wisła na mistrzostwa wysłała trójkę pięściarzy. W jednej z najlżejszych kategorii w eliminacjach odpadł Mateusz Guzik. Siedemnastolatek musiał uznać wyższość Mariusza Tobiasza z Championa Nowy Dwór Mazowiecki medalisty mistrzostw z roku ubiegłego. Walka zakończyła się pewną wygraną nowodworzanina 3:0 na punkty.

Zgoła odmiennie walczyli dwaj inni pięściarze Wisły. W kategorii do 60 kg dwie z trzech walk wygrał Rafał Pląder. Wiślak w pierwszej rundzie pokonał 3:0 na punkty Krystiana Bohaterewicza z BKS-u Orkan Gorzów Wielkopolski. W kolejnej rundzie naszemu młodemu pięściarzowi przyszło skrzyżować rękawice z Łukaszem Zygułą (Sako Gdańsk). Podobnie jak i pierwsza z walk na mistrzostwach tak i ta zakończyła się pewnym zwycięstwem "Pląderka". Rafał przegrał dopiero w półfinale, kiedy to musiał uznać wyższość późniejszego srebrnego medalisty mistrzostw - Piotra Piejki (Sparta Złotów). Niestety w tej walce, choć Rafał według wielu był lepszy nie znalazł uznania w oczach sędziów i został wskazany jako przegrany. Porażka boli tym bardziej, że Piejkę Pląder już pokonał we Frankfurcie nad Odrą (Puchar Ziem Nadbałtyckich).

Podobnie do Plądera walczył Dawid Suchecki. On także wygrał dwie turniejowe walki. Nasz młody pięściarz w pierwszej rundzie, nie bez problemów uporał się z Patrykiem Borutą (Cristal Białystok), którego pokonał 2:1 na punkty. Dużo łatwiejszą walką była ta kolejna, w której zmierzył się z Kamilem Blicharzem z Berej Boxing Lublin. Tutaj Wiślak bez problemu pokonał swojego oponenta 3:0 na punkty. Niestety podobnie jak Pląder, Suchecki musiał uznać wyższość swojego rywala dopiero w walce półfinałowej. W pojedynku z Maksymilianem Gibadło (Budo Krosno) krakowianin przegrał wyraźnie, 0:3 na punkty. Warto zaznaczyć, że Gibadło wybrany został bowiem najlepszym juniorem mistrzostw.

Autor: KRZYSZTOF KOWALSKI