Zostań wiślakiem

16 marca 2014

Mateusz Rzadkosz z brązem

W dniach 10-15 marca odbyły się 85. Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie. Z czterech startujących w zawodach wiślaków najlepiej wypadł Mateusz Rzadkosz, który zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 75 kg.

W pierwszej walce w kaliskim turnieju 21-letni Mateusz Rzadkosz zmierzył się z Damianem Smagiełem. Wiślak bez najmniejszym kłopotów, jednogłośnie na punkty (3:0) odprawił z kwitkiem boksera KB Sako Gdańsk.

Po bardzo udanej, dla naszego pięściarza walce przyszła kolejna równie znakomita. Podopieczny Tomasza Winiarskiego tym razem pokonał, także jednogłośnie Przemysława Ziemnickiego. Wygrana tym bardziej zadowalająca, ponieważ po walce z bokserem PKB Poznań Mateusz zapewnił sobie już minimum brązowy medal, ponieważ jego kolejny przeciwnik, Piotr Gredke(Akademia Walki Warszawa) oddał walkę walkowerem.

W swojej ostatniej walce Rzadkosz mierzył się z młodzieżowym mistrzem Polski, Arkadiuszem Szwedowiczem. Po fenomenalnej walce. Toczonej w kapitalnym tempie i wymianach prowadzonych z obu stron sędziowie orzekli werdykt. Walkę wygrał pięściarz  BKS Skorpion Szczecin. I choć Mateusz tę walkę przegrał to mógł być bardzo zadowolony. Jak ocenił Prezes PZB, Zbigniew Górski była to najlepsza walka na tym turnieju.

Gorzej radzili sobie za to inni pięściarze TS Wisła Kraków. W wadze -81kg już w pierwszej rundzie odpadł Sławomir Paluch. Wiślak przegrał jednogłośnie na punkty z reprezentującym UKS Śląsk Ruda Śląska, Marcinem Wowro. Warto nadmienić, że Sławek stoczył jednak bardzo wyrównaną walkę i w ocenie trenera spisał się bardzo dobrze.

W jednej z najcięższych wag, -91kg startowało za to dwóch wiślackich boksersów. Pierwszy z nich, Dariusz Gubała odpadł w drugiej rundzie. Nasz bokser przegrał z reprezentującym KS Fenix Warszawa, Karolem Basistą.  Drugi z krakowskich bokserów, Piotr Snopkowski nie poradził sobie za to z Tomaszem Bohdanowiczem z BKS Orkan Gorzów Wielkopolski.

Podsumowując. W ocenie trenera Tomasza Winiarskiego wszyscy wiślaccy bokserzy pokazali dobry boks. Przegrywali oni bowiem z późniejszymi medalistami Mistrzostw po bardzo wyrównanych walkach.

 

Autor: KRZYSZTOF KOWALSKI